pátek 22. května 2020

Rozvody topení měď nebo plast

Rozvody topení měď nebo plast

Zazděná nebo zabetonovaná měď je ale vážně ohrožena délkovými změnami v závislosti na teplotě (vlastní dilatací) i dilatací stavebních konstrukcí. Rovněž fyzikální pohyby jako je sednutí stavby, dotvarování betonu apod. Budoucí situace: Novostavba s podlažím, přízemí podlahovka zbytek místností radiátory, patro radiátory, podlahy anhydridové, vytápění kondenzační kotel, rozvody k radiátorům půjdou podlahou.


Rozvody topení měď nebo plast

Dělal jsem známému topení z plastu (PEX), vše bylo ok do doby, než přetopil kotel. Plast se rozpadl a byl to malér. Pokud by se rozvody dělaly na jakš takš přístupných místech, tak bych šel do železa. V životě jsem neviděl zarostlou nebo zrezlou trubku v rozvodu topení.


Budu rekonstruovat rozvody topení v patře rodinného domu,. Rozvody topení v plastu nebo v mědi ? Stále ještě mnoho lidí se domnívá, že měď je velmi spolehlivá a že přes poměrně vysokou cenu představuje investici, která se. Topenářské rozvody z kovu, plastu nebo vícevrstvého materiálu.


Na rozvody topení lze i zde využít trubky plastové , doporučujeme pouze plasty topenářské, nikoli. Přikláním se spíše k pex nebo měď. Na pripojeni teles se vyrabi petivrstvy plast s hlinikovou vlozkou AL-PLEX teplota do 95. Kvůli nevýhodám kovových materiálů na popularitě získávají rozvody topení z plastů. Výzkum a vývoj v oblasti plastů přinesl řadu osvědčených moderních materiálů s mimořádnými vlastnostmi, jako je odolnost proti teplotám, tlaku nebo nízká tepelná roztažnost.


Měď časem koroduje, zvláště dojde-li ke kombinaci více materiálů (litinový kotel, měděné trubky, litinové topení atd.). Měď má sice výborné tepleno-izolační vlastnosti, ale také vězte, že teplo si z trubek vezme, zatímco plast nikoliv. Je sice pracnější, ale má lepší hydraulické vlastnosti. Tvarovky na plast (lisovací) mají značné ztráty.


Navíc měděné trubky pro topení a můžete taky ohýbat. Nejdůležiteší zásady instalace topení : u otopných soustav neplatí pravidlo toku („ Měď až po oceli“), protože teplonosná náplň neobsahuje kyslík. Máme se rozhodnout do příštího týdne a nevíme, jestli měď nebo plast.


Vodovodní rozvody se v současnosti dělají buď z plastu nebo v mědi. Jak na topení v mědi nebo plast ? Rád bych, mohl by mě někdo nasměrovat zda udělat. Viděl jsem u někerých domů co to mají tak bych rád znal názor, vím že měď je lepší. Každá havárie může totiž způsobit nemalé škody.


Míru kvality použitých materiálů obvykle doloží technické certifikace, ale pro volbu konkrétního systému trubek a tvarovek je nutné zohlednit i celou řadu dalších aspektů, jako je například provozní tlak či teplota. Diskusní příspěvky nesmí obsahovat díla (texty, fotografie nebo ilustrace) jiných autorů (například z knih, časopisů nebo jiných webových stránek). Provádíme rozvody etážového topení.


Specializujeme se na kompletní instalaci podlahového topení , včetně stavebních prací. Jako zdroj vytápění instalujeme kotle na tuhá paliva včetně automatických kotlů, dále plynové kotle atmosférické a kondenzační, elektrokotle, tepelná čerpadla (země-voda a vzduch-voda) nebo krbové výměníky. Nejsem z oboru, ale při své stavbě jsem pro vodu užitkovou používal plast (životnosti bych se nebál, ta určitě při správné instalaci překročí moji životnost ) a pro topení jsem volil měď (kvůli průtoku teplé vody).


Rekonstruoval jsem patro a dával jsem ho jen do mědi. Práce je jednoduchší oproti železným trubkám(taky i pořizovací náklady jsou větší)ale dole v patře oproti železu to jde hodně poznat. A v dnešní době se žádnému topenáři do železa nechce.


Slyšel jsem že se používají i speciální plastové ale já raději osvědčenou měď. Měděné trubky na topení , případně pro rozvod plynu či pitné vody jsou vyrobeny z fosforem dezoxidované mědi, jsou tudíž velmi odolné, a tím pádem rovněž naprosto spolehlivé. Oproti ocelovým trubkám je jejich tepelná roztažnost takřka dvojnásobná, nicméně čtvrtinová oproti výrobkům z plastu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky